سخن روز :
چابک سازی و جوانگرایی ؛رمز پویایی شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور
1399/11/12

به گزارش پات ؛محمدرضا شاه پسند معاون توسعه تعاونیها و تشکلها در گفتگو با این خبرگزاری گفت:یکی از سیاست های اصلاحی و کاربردی معاونت توسعه و تعاونی ها ؛چابک سازی؛جوانگرائی و بکارگیری نیروهای متخصص در ارکان اتحادیه ها و تعاونی های سراسری بخش کشاورزی است. جوانان از تمامی ظرفیت های فکری و جسمی برای موفقیت و توفیق در کار استفاده می کنند و در راستای تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از نیروهای جوان ؛حزب اللهی و متخصص ٬ حضور آنها در پست های مدیریتی در پیشبرد امور مملکت و تحقق اهدف نظام و کشور موثر واقع خواهند بود .

دکترشاه پسند در ادامه افزود:سیاست سازمان برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به سهامداران تعاونی ها و تشکل ها؛علیرغم اصرار برخی از مدیران عامل که سال های زیادی در بخش شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور مشغول به کار بودند و خدماتی نیز ارائه کردند؛ مبنی بر ادامه کار در سمت های خود ؛ تغییرات گسترده در ساختار ارکان مدیریت اتحادیه ها و شرکت ها می باشد. هدف از این تصمیم ایجاد فرصت‌های شغلی برای نسل جوان‌ و خلاق جامعه و تحول در نظام مدیریت اتحادیه ها و شرکت هاست . گرچه این امکان وجود دارد که در فرایند رشد نیروی انسانی در نظام مدیریتی کشور، وجود برخی مشکلات در ساختار اداری، مسیر رشد و تکامل ان را با کاستی هایی مواجه کند اما همین حرکت می تواند گامی موثر در بازشدن حلقه های بسته مدیریتی باشد. در شرایط فعلی، شبکه تعاونی های روستائی و کشاورزی کشوربه اندازه کافی نیروی کارشناس جوان و با انگیزه دارد و در واقع این فرصت مناسبی برای جوانان ریسک پذیر و پرانرژی است که بتوانند توانمندی های خودشان را نشان دهند و در این راستا از تجارب مدیران باتجربه نیز می توان در قالب مشاوره استفاده کرد چرا که این موضوع در عرصه بین الملل نیز تجربه روش گام به گام برای حل مساله داشته است و بی شک اجرای این سیاست خلایی ایجاد نخواهد کرد .

معاون توسعه تعاونی ها و تشکل ها در پایان خاطر نشان کرد: نگاه سازمان مرکزی تعاون روستایی این است که باید به جوانان اعتماد کرد اما منظور این نیست که جوانان کم تجربه در مسئولیت های مدیریتی مهم در اتحادیه ها منصوب شوند بلکه با انتخاب اعضا و هیئت مدیره منتخب؛ بر اساس دستورالعمل صلاحیت های حرفه ای ارکان تعاونی ها و اتحادیه ها افراد کاردان برای این مناصب انتخاب خواهند شد و جوانان طی چند مرحله از سطوح تعاونی ها در سطح روستا به اتحادیه های شهرستان؛استان و در نهایت ملی مسیر توسعه را خواهند پیمود.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal