سخن روز :
حضور مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد در استودیو خبر 20 صدا و سیمای مرکز یزد شبکه تابان جهت پاسخگویی و رفع مشکلات مرغداران استان
1400/02/21

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان یزد، در راستای پاسخگویی و حل مشکلات مرغداران استان "یداله جوادپور" مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد در استودیو خبر 20 صدا و سیمای مرکز یزد شبکه تابان حضور یافت و ضمن پاسخگویی به سوالات مجری برنامه و مرغداران استان در خصوص تولید و فروش تخم مرغ اظهار داشت: تولید تخم مرغ در استان یزد دو برابر نیاز است به گونه‌ای که سالانه 29 هزار تن تخم مرغ در استان یزد تولید می‌شود در حالی که مصرف استان 13 هزار تن است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد در ادامه در خصوص مشکلات مرغداران استان برای فروش تخم مرغ با قیمت پایین اظهار داشت: کاهش قیمت خرید تخم مرغ از مرغداران که برای تولیدکنندگان مشکلاتی به وجود آورده است با برنامه ریزی برای خرید تضمینی و همچنین صادرات حل می‌شود. این مشکل همواره در فصل تابستان وجود دارد چرا که هزار و 500 تن تخم مرغ رسمی و روستایی هم وارد بازار می‌شود در حالی که مصرف تخم مرغ در فصل تابستان کاهش می‌یابد. وی با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته با سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور تصریح کرد: تنظیم بازار محصولات کشاورزی و دامی نظیر تخم مرغ از اختیارات و وظایف وزارت صمت است و اگر وضعیت به جایی برسد که تشخیص دهند باید خرید تضمینی تخم مرغ انجام شود، سازمان تعاون روستایی و شبکه اتحادیه ها و تعاونی های تحت نظارت آمادگی و امکانات لازم جهت خرید این محصول را دارد.
در ادامه این گفتگوی خبری، مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد خرید تضمینی تخم مرغ را منوط به تشخیص و اعلام وزارت صمت خواند و اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم تخم مرغ را به قیمتی بخریم که تولیدکننده هزینه نموده است تا تولید کنندگان عزیز دچار مشکل نباشند و در جهت دیگر مردم شریف استان نیز به عنوان مصرف کننده راضی باشند. البته راهکار اصلی جهت برطرف نمودن این مشکل صادرات تخم مرغ است. قطعا اگر صادرات این محصول برنامه ریزی و اجرایی شود قیمت خرید آن از تولید کننده نیز افزایش می‌یابد.
تعداد مشاهده خبر32 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal